среда, 12 июня 2013 г.

Плоске дзеркало

    Дзеркало, поверхню якого є площину, називається пласким дзеркалом.
Коли предмет перебуває перед дзеркалом, то здається, що з дзеркалом перебуває той самий предмет, те, що бачимо за дзеркалом, називається зображенням предмета.
Спочатку, пояснимо,кК очей сприймає сам предмет, наприклад, свічку. Від кожної точки січі в різні боки розходяться промені світла. Частина розбіжним пучком потрапляє у очей. Око бачить (сприймає) крапку у місці, звідки виходять промені, тобто. на місці їх перетину, де немає насправді перебуває точка.
Дивлячись до дзеркала, бачимо нещире зображення свого обличчя.
   Расположимо вертикально шматок плоского скла – служитиме дзеркалом. Та оскільки скло прозоро, побачимо і те, що його. Поставимо перед склом запалену свічку. У склі побачимо її зображення. З другого боку скла (там, де ми бачимо зображення) поставимо ті ж самі, але незасвічену свічку і пересувати до того часу, поки буде непереливки запаленою. Це означатиме, що зображення запаленою свічки перебуває там, де незасвічена свіча.
   Измерим відстань від свічки до скла і зажадав від скла до зображення свічки. Ці відстані виявляться однаковими.
Досвід також показує, що висота зображення свічки дорівнює висоті самої свічки, тобто. розміри зображення на пласкому дзеркалі рівні розмірам предмета.
 Отже, досвід показує, що зображення предмета в пласкому дзеркалі має такі особливості: це зображення нещире, пряме, який дорівнюється розмірам предмета, перебуває воно такому ж відстані за дзеркалом, якою предмет розташований перед дзеркалом.
 У зображення на пласкому дзеркалі є ще одне особливість. Подивімося зображення вашої правої руки в плоскому дзеркалі, пальці на зображенні розташовані оскільки що це ліва рука.

Комментариев нет:

Отправить комментарий