среда, 12 июня 2013 г.

Джерела світла

   Світло… його значення у житті дуже велике. Важко уявити позбавленим світла. Адже всі живе зароджується розвивається під впливом світла, і тепла.
    Діяльність людини у початкові періоди його існування – добування їжі, захист ворогів, полювання – була залежить від денного світла. Потім людина навчився добувати і підтримувати вогонь, став висвітлювати своє житло, полювати з смолоскипами. Однак у всіх випадках його не могла протікати без висвітлення.
   Світло, посланий небесними тілами, дозволив визначити розташування і рух Сонця, зірок, планет, відвідин Місяця й інших супутників. Дослідження світлових явищ допомогло створити прилади, з яких дізналися про будову і навіть складі небесних тіл, що є від Землі за багато мільярдів кілометрів. За спостереженнями в телескоп і фотографіям планет вивчили їх хмарний покрив, особливості поверхонь, швидкості обертання. Можна сміливо сказати, що галузеву науку астрономія виникла розвивалася завдяки світу, де зору.
   На вивченні світла грунтується створення штучного висвітлення, вельми необхідного людині. Світло потрібен скрізь: безпеку руху пов'язані з застосуванням фар, освітленням доріг; у військовій техніці застосовуються освітлювальні ракети, прожектори; нормальне висвітлення робочого місця сприяє підвищенню продуктивність праці; сонячне світло підвищує опір хворобам, покращує настрій людини.
   Хто ж світло? Чому і ми його сприймаємо?
Розділ науки, присвячений вивченню світла, називають також оптикою (від грецькогоoptos – видимий, зримий).
   Світове (оптичне) випромінювання створюється джерелами світла.
   Існують природні і штучні джерела світла. До природним джерелам світла ставляться такі, як Сонце, зірки, полярне сяйво, блискавки; до штучним – лампи, свічки, телевізор та інші.
   Джерело світла бачимо оскільки створюване ім'я випромінювання потрапляє до нас у очі. Але бачимо ще й тіла, які є джерелами світла, - дерева, вдома, стіни кімнати, Місяць, планети тощо. Але ми їх бачимо тільки тоді ми, що вони освітлені джерелами світла. Випромінення, яке від джерел кольору, впавши на поверхню предметів, змінює свій напрям й потрапляє правді в очі.



Комментариев нет:

Отправить комментарий