среда, 12 июня 2013 г.

Зображення, надані лінзою

   З допомогою лінзи можна управляти світловими променями. Проте за допомоги лінзи можна лише збирати і розсіювати промені світла, а й отримувати різноманітні зображення предметів. Саме завдяки цієї здібності лінз вони широко використовують у практиці. Так лінза в кінокамері дає збільшення у сотні разів, а фотоапараті також лінза дає зменшене зображенняфотографируемого предмета.
  1. Якщо предмет перебуває між лінзою і його фокусом, його зображення – збільшене, нещире, пряме, і воно від лінзи далі ніж предмет.
Таке зображення отримують, коли користуються лупою при складанні годин, читанні дрібного тексту та інших.
  2. Якщо предмет перебуває між фокусом і подвійним фокусом лінзи, то лінза дає його збільшене, перевернуте, дійсне зображення; вона з іншого боку від лінзи стосовно предмета, за подвійним фокусним відстанню.
Таке зображення використовують упроекционном апараті, вкиноаппарате.
   3. Предмет перебуває поза подвійним відстанню лінзи.
І тут лінза дає зменшене, перевернуте, дійсне зображення предмета, лежаче з іншого боку лінзи між її Фоксом і подвійним фокусом.
Таке зображення використавфотоаппаратуре.
  Линза з більш опуклими поверхнями переломлює промені сильніше, ніж лінза з не меншою кривизною. Тому фокусне відстань більш опуклої лінзи менш як у менш опуклої лінзи.Линза, що має коротше фокусне відстань, створює більше збільшення, ніждлиннофокусная лінза.
  Збільшення предмета тим більше, що ближче фокусу перебуває предмет. Тому, за допомоги лінз можна одержувати зображення з великим і дуже великих збільшенням. Так само, можна одержувати зображення з різними зменшенням.


Комментариев нет:

Отправить комментарий