среда, 12 июня 2013 г.

Поширення світла

   Оптика – одне з найдавніших наук.
Ще задовго перед тим, як дізналися, чим є світло, його властивості знайшли і використані практиці.
За підсумками спостережень і дослідів було встановлено закони поширення світла, у своїй використовувалося поняття променя світла.
   ЛУЧ – цю лінію, вздовж якої поширюється світло.
Закон прямолінійного поширення світла.
Світло у прозорій однорідної середовищі поширюється за прямими лініях.
Для цього закону можна розгледіти приклад – освіти тіні:
   Якщо хочемо, щоб світ лампи не потрапляв в очі, ми можемо загородитися від цього рукою чи надіти на лампу абажур. Якби світло поширювався за прямим лініях, він би міг обігнути краю перешкоди і ризик потрапити в очі. Наприклад, від звуку не можна «загородитися» рукою, він обігне ця перешкода і ми його чути.
   Розглянемо це явище на досвіді.
Візьмемо лампочку від кишенькового ліхтаря.Расположим на деякій відстані від нього екран.Лампа висвітлює екран повністю.Поместим між лампочкою і екраном надання у непрозорий тіло (наприклад металевий кулю). Тепер на екрані з'явиться темний коло, оскільки за кулею утворилася тінь – простір, у якому не потрапляє світ джерела.

Але описану тінь, яка отримана у вищеописаному досвіді, ми бачимо життя який завжди. Якщо розміри джерела світла будуть значно більше, то навколо тіні утворюється півтінь. Якби наш очей був у області тіні, то не побачили б джерело світла, та якщо з області напівтіні – бачили один із його країв. Закон поширення світла використовували ще стародавні єгиптяни у тому, аби з'ясувати по прямий лінії колони, стовпи, стіни. Вони мали колони в такий спосіб, аби через найближчій до оку колони помітні й інші.

Комментариев нет:

Отправить комментарий